בילויים בתל אביב - נווה צדק ומתחם התחנה | Sea Executive Suites
צור קשר

נווה צדק ומתחם התחנה

שתפו

אחת השכונות היפות והמיוחדות ביותר בתל אביב היא נווה צדק. השכונה הוקמה בשנת 1887 כשכונה הראשונה מחוץ לחומות יפו, הוזנחה במשך שנים ארוכות – ורק בשנות השמונים של המאה ה-20 זכתה לעדנה.

יש קסם מיוחד ברחובותיה של נוה צדק ואפשר לבלות בה חצי יממה או יממה שלמה בשלווה רבה: להלך בסמטאות, להסתכל על הבתים הישנים ששופצו, על החלונות המיוחדים, לשתות אספרסו טוב באחד מבתי הקפה, לאכול גלידה, לבקר בחנויות הבגדים, הספרים, הכלים, התכשיטים. אי אפשר שלא להתאהב בנווה צדק ולרצות להתגורר בה.

היות ורחובותיה של שכונת נווה צדק צרים, מוטב לטייל בה ברגל: כדאי להתחיל את הטיול מאזור כלבו שלום (מקצהו הדרומי של רחוב אחד העם) דרומה או מבית התעשיינים (רחוב המרד) מזרחה.

מה לא לפספס? את המבנה היפהפה והחצר של מרכז סוזן דלל למחול ולתיאטרון, את בית אמזלג שברחוב אמזלג 20, ולו חצר יפהפייה ושלווה, את בית שמעון רוקח, שהיה אחד מעשרת הבתים הראשונים של השכונה, בו ניתן לבקר בתיאום מראש ולהתרשם מעבודותיה המיוחדות של האמנית לאה מג'רו מינץ ואת מתחם התחנה, הממוקם בחלקה הדרומי של השכונה.
בין השנים 1892-1948 פעלה כאן תחנה רכבת ממנה יצאו הרכבות לירושלים, בין השנים 1948-2004 היה המתחם בשימוש צה"ל.

ב-2005 עברה השליטה במתחם לעיריית תל אביב, שהחלה בעבודות לשימור ופיתוח המקום. בשנת 2010 נפתח המקום לציבור והפך מיד למתחם שוקק חיים, המושך אליו מטיילים הבאים לראות את יופיים של הבניינים העתיקים ששופצו וליהנות מקסמו של המקום, משפחות עם ילדים שבאים להתרוצץ על פסי הרכבת הישנים וליהנות מפעילויות, שופוהולים שבאים לירידי המכירה השונים ולחנויות המיוחדות, סועדים ובליינים הבאים ליהנות מהמסעדות, בתי הקפה והברים שבמקום.

כדי ללמוד יותר אודות שכונת נוה צדק, כדאי להצטרף לאחד הסיורים המאורגנים בה, לשם כך פשוט גגלו "סיור מודרך נווה צדק", "סיור בנווה צדק" או "מלחמת שלוש ברוקח".