למה כדאי לעשות ישיבות מחוץ למשרד? 5 יתרונות עסקיים מוחשיים

שתפו

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב telegram
שיתוף ב email
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב skype
שיתוף ב pocket
שיתוף ב print
 • כמו בחיים הפרטיים כך גם בעבודה – מדי פעם טוב להתרענן קצת ולשבור שגרה. 
  ישיבות הן חלק בלתי נפרד ושגרתי מחיי העבודה של חברות וארגונים, ודווקא בגלל זה לא פעם הן מאבדות את הפרודוקטיביות שלהן. אבל אם תערכו ישיבות מחוץ למשרד, תגלו שיש לזה לא מעט יתרונות וחלקם אולי אפילו יפתיעו אתכם.

  יתרון 1 – יצירתיות

  הרעיונות הטובים ביותר בדרך כלל עולים כשכל משתתפי הישיבה מעורבים בדיונים ובסיעור המוחות. כשהסביבה שבה מתקיימת הישיבה היא לא רק שונה אלא גם נעימה ומזמינה, כולם מרגישים נינוחים ורגועים, ובאווירה כזאת הרעיונות יכולים לזרום בצורה חופשית יותר.

  יתרון 2 – פחות הסחות דעת

  מסקר שנערך על ידי חברת Coprnerstone Dynamics, שמתמחה בשיפור הפרודוקטיביות, עולה ש-92% מהעובדים מודים שכשהם משתתפים בישיבות עבודה הם עסוקים גם במשימות אחרות. בנוסף, מהסקר עולה שעובד או עובדת ממוצעים חווים 56 הפרעות במהלכו של יום עבודה ואחרי ההפרעה, הם מבלים כשעתיים ביום רק בניסיון להשיב לעצמם את המיקוד במשימה.


  כלומר, בתוך המשרד האפקטיביות והפרודוקטיביות נוטות להיות נמוכות יחסית. אבל כשמקיימים ישיבות מחוץ למשרד מספר הסחות הדעת פוחת משמעותית, לאנשי הצוות יש סיכוי הרבה יותר גבוה להיות ממוקדים בישיבה עצמה וכך האפקטיביות של הישיבה הרבה יותר גבוהה.

  יתרון 3 – שיפור התרבות הארגונית והמורל

  היציאה מהמשרד היא מאוד בריאה לכל הצוות. היא משפרת את המורל של המשתתפים בישיבה, נותנת להם זריקת מרץ וממלאה אותם באנרגיה, ועקב כך משפרת משמעותית את הפרודוקטיביות שלהם. אחרי שהם יצאו קצת מהמשרד העובדים יחזרו לעבודה רעננים ועם מורל גבוה, ותהיה להם יותר מוטיבציה לקחת על עצמם את המשימות שמחכות להם במשרד.

  יתרון 4 – קשרים טובים יותר בין אנשי הצוות

  ממחקר של חברה אחרת לשיפור הפרודוקטיביות, On The Clock, עולה שהביצועים של עובדים משתפרים בכ-20% כשיש להם אפשרות לשפר את הקשרים האישיים ביניהם. פגישה שמתקיימת בחדר ישיבות מחוץ למשרד מאפשרת לעובדים לעשות בדיוק את זה: לבלות זמן יחד, לחזק את הקשרים החברתיים ביניהם ולהתרועע בנינוחות. כלומר, ישיבה שמתקיימת מחוץ למשרד היא הזדמנות מצוינת ליצירת קשרים משמעותיים שישפרו את האווירה במשרד ואת ההנאה של העובדים מעבודתם.

  יתרון 5 – קצת פינוק עושה רק טוב

  למרות שהוא מופיע אחרון ברשימה, היתרון החמישי דווקא אחד היתרונות המשמעותיים ביותר של קיום ישיבות מחוץ למשרד בסביבה מפנקת, מזמינה ונעימה. הסביבה החדשה תיצור שינוי מוחשי באווירה הכללית וזה ישפיע על התנהגות העובדים באופן ישיר ומיידי.


  לפי מחקר של חברת הייעוץ Gallup, עולה ש-70% מהעובדים מרגישים שהם מתנתקים במהלכו של יום עבודה ועובדים שמתנתקים מהמשימות שלהם עולים לעסק הרבה כסף.


  כשהם יוצאים מהמשרד ומגיעים לסביבה נעימה ומפנקת, המוטיבציה של העובדים להשתתף בישיבה מזנקת. הביטחון העצמי, התעוזה והרצון שלהם להשתתף, להוכיח את עצמם ולתרום גוברים פי כמה. נוסף על כך, כשהישיבה מתקיימת במשרד היא נתפסת בעיני העובדים כחובה משמימה או כמשעממת, אבל כשהם יוצאים מהמשרד ומגיעים לחלל מעוצב ומפנק, הישיבה נתפסת בעיניהם כבילוי מהנה ונעים.


  בישראל, המגמה של חדר ישיבות מחוץ למשרד כבר מזמן צברה פופולריות ולכן קל מאוד למצוא חדר ישיבות להשכרה בתל אביב, אבל גם בערים אחרות ברחבי הארץ – מהצפון ועד הדרום.