איך צריכה תעשיית התיירות להתכונן ליום שאחרי הקורונה?

שתפו

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב telegram
שיתוף ב email
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב skype
שיתוף ב pocket
שיתוף ב print
 • כיצד ייראה העתיד שאחרי הקורונה עבור תעשיית התיירות?

  איך יראו החופשות שלנו כשהקורונה תהיה אחרינו?
  עתיד החופשות שלנו אחרי הקורונה

  מאת: אילנית רם, מנכ״לית מלון Sea Executive Suits

  רבות כבר נכתב על הקורונה, אבל רציתי לנצל את ההזדמנות ולתת לכם הצצה כיצד נראים ומרגישים הימים האלו אצלנו במלון. למעשה, עוד הרבה לפני הנחיות משרד הבריאות כאן בארץ, כשהנגיף רק התחיל להתפשט במדינות אירופה, החלו להתדפק סימנים על דלת המלון שלנו או יותר נכון על תיבת המייל שלנו. זה התחיל בדחיית חופשות, המשיך בביטולים והסתכם בהנחיות חותכות של הממשלה על הענף כולו. ולמרות שנערכנו במהירות המרבית להתאמת אורחות השגרה למציאות החדשה כשהיו אלו רק ניצניה, זו השתנתה מהר יותר משניתן היה לדמיין וסגרה עלינו את השער, משאירה אותנו בבתים.

  זה לא כל כך נעים לראות מלון סגור

  עבורנו, מנהלי, עובדי ובעלי עסקים בענף התיירות, הקורונה היא אירוע מכונן ואולי אף משנה חיים. בין אם היא תתברר כאירוע של רבעון ובין אם, חלילה, בפרק זמן ארוך יותר, אין ספק שעבור תעשיית התיירות מדובר בטלטלה שייתכן ותשנה לחלוטין את פניה – אבל לא בהכרח במובן רע. נכון, צריך לשמור אפילו במחשבותינו בלבד על אופטימיות מאוד זהירה, אבל קשה שלא לראות כיצד דווקא בסוף התקופה הזו, כולנו נזדקק לחופש בעוצמות הכי גבוהות. אחרי שבועות של הסתגרות אינטנסיבית בבתים, כולנו נרצה לחוות שוב חופש מהו: ליהנות מארוחה טובה מול הים, להשתזף תחת קרני השמש המלטפות, לשמוע שוב בליל שפות בחדר האוכל. לחוות. וכאן, עולה השאלה כיצד תיראה תעשיית התיירות לאחר עידן הריחוק החברתי. שכן הקורונה, באיזשהו שלב, תהיה מאחורינו – אבל ההשלכות שלה על העדפות צרכניות ודפוסי התנהגויות כנראה יישארו איתנו.

  כולנו נשלחנו לעשות שיעורי בית

  מעבר למחשבה אליה נדרשנו כולנו, בני האדם, על הבחירות שלנו וההשפעה שלהן על הטבע שאנחנו רק חלק אחד ממנו, תעשיות שונות יידרשו על אחת כמה וכמה לראות כיצד הן ממשיכות לפעול במציאות שבה אנשים יקבלו החלטות אחרת. בענף התיירות, למשל, ייתכן כי נראה שלמרות הרצון העז לחוות שוב חופשות, תיירים מקומיים וזרים כאחד ייטו להעדיף הזמנות בטווח הקצר ויבדקו טוב-טוב באיזה מקום לשהות, עד כמה הוא לוקח חלק פעיל בזיהום כדור הארץ וכיצד הוא מקפיד לשמור על היגיינה וניקיון כדי לשמור עליהם. תהליכי קבלת ההחלטות הצרכניות בענף התיירות ישתנו ברמה כזו או אחרת שאין כרגע דרך לחזות אותה בוודאות – אבל יש דרך לדמיין אותה. ואני מאמינה, שאם כולנו, מובילי הענף, נשב בצורה אמיתית ונחשוב כיצד אנחנו היינו רוצים לנפוש בעידן שלאחר הקורונה, וכיצד אנחנו היינו רוצים שיתייחסו אלינו מקומות האירוח, נוכל לפתח כבר עכשיו דפוסים ונהלים חדשים שיתאימו לעידן החדש. מסגרות שיאפשרו לבני האדם לשמור על אחד מעוגני השפיות החשובים ביותר – חופש ובילוי.

  בדיוק בגלל זה, ועל אף שהמלון שלנו כמובן סגור בימים אלו, בחרתי להוביל במלון שגרת חשיבה במקום שגרת עבודה. שגרה שבה כל יום אני ועובדיי חולקים מחשבות, חששות ותקוות כדי לפענח אילו כלים נצטרך לפתח על מנת לאפשר לכולכם את עונג החופשה ביום שזו תוכל להתאפשר. על סמך המידע החדשותי שמגיע אלינו, נראה כי עוד צפויה לנו ״תקופת ביניים״ בה שגרת העבודה והחיים תחזור ברמה מסוימת, בתהליך הדרגתי, וזה בדיוק הזמן להבין איך תעשיית התיירות יכולה להשתלב בכך. אין לנו עדיין תשובות, אבל יש לנו סקיצה של רעיונות שבחרתי לשתף אתכם בה.

  הנה הדברים שאנחנו רוצים להיערך אליהם כבר מעכשיו:

  • שינוי מדיניות ההזמנות – נרצה להציע לקהל לקוחותינו את האפשרות להזמין חופשה בטווח זמנים קצר תוך אפשרות לשמירה על נזילות התאריך, בצורה שלא תגזול סכומי עתק אך עדיין תאפשר למלון לא להיכנס להפסדים.
  • שינוי מדיניות השהייה בחללים משותפים – נרצה להציע ללקוחותינו את כל הכלים והציוד הדרוש לשמירה אישית על הגיינה והתחשבות בחללים משותפים. למשל, אלכוג׳ל במעליות, מסיכות בלובי ועוד.
  • שינוי מדיניות הניקיון – נרצה לאתר את כל אותם מקומות בעייתיים להעברת חיידקים ולבנות תכנית ניקיון מיוחדת שתוודא כי הללו עוברים תהליכי חיטוי לאורך כל שעות היום והלילה, כל עוד המלון מארח אורחים.

  אני בטוחה שהסקיצה הזו עוד תשתנה רבות לפני שתהיה מדויקת ורלוונטית מספיק, אבל זה בדיוק הזמן להתחיל לעבוד עליה – כדי שברגע האמת נוכל להיות כאן, בדלת פתוחה, עבורכם. אני מבטיחה לכם שאנחנו עמלים כבר בימים אלה בניסיון להבין את הצרכים החדשים שיהיו לכולנו מתוך רצון אחד – לחזור במהרה לשגרה בריאה ושפויה המורכבת מאוסף רגעים יפים עם אהובינו, גם מחוץ לבית.

  מאחלת לכולנו בריאות פיזית ונפשית וחזרה מהירה ככל הניתן לשגרה.
  שלכם,
  אילנית.

  SEA you soon