להוריד את הלחץ: מה בתל-אביב יכול לעזור לשלוות הנפש שלך?

שתפו

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב telegram
שיתוף ב email
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב skype
שיתוף ב pocket
שיתוף ב print

לחץ משפיע עלינו בדרכים וברמות שונות, אבל הוא בהחלט קיים אצל כולנו גם איננו מודעים אליו. כמעט 85% מתלונות רפואיות הן למעשה סימפטומים שקשורים ללחץ. מחפשים דרך בטוחה ונעימה להפחית את הלחץ? צאו לחופשה במלון בתל אביב

לבטח אמרו לכם שלחץ הוא מנגנון שמסייע לשרוד: הוא מגביר את האדרנלין ומאפשר לנו להילחם באירוע מלחיץ חד פעמי. אבל בחיים המודרניים, הלחץ הפך מכלי עזר לאחת מהבעיות הגדולות ביותר איתן אנחנו מתמודדים. הלחץ המודרני הוא כרוני – תוקף אותנו 24/7 ומציף בדאגות לגבי כמעט הכל: זוגיות, עבודה, ילדים, בעיות רפואיות, בעיות כלכליות ושלל מחשבות שקשה מאוד להרפות מהן.

יעל, הייטקיסטית בת 42 ואם לשלושה, סיפרה לנו שהמשבר הכי גדול בחייה התרחש בגלל ״לחצים שגרתיים״: ״אצל הקטן שלי בכתה א׳ התגלו הפרעות למידה, אצל הגדולה שלי בכתה י׳ התגלו סיגריות בתיק, בעלי ואני כמעט ולא נפגשנו בגלל עבודה – מישהו צריך לשלם על כל המורים הפרטיים – אמא שלי חלתה, וביום אחד פשוט קרסתי״.

תוך כדי טיפול, הבינה יעל שהיא צריכה לבלות זמן איכות עם המשפחה וליהנות מקצת תרבות ונופים. המטפלת שלה ייעצה לה לצאת לנופש קצר עם הבעל, משהו ספונטני, מלון בתל אביב, ולדבריה זו הייתה ה״תרופה״ הפרודקטיבית ביותר שנטלה.

הסיפור של יעל אינו המקרה היחיד בו נופש מסייע להתמודדות עם לחצים. למעשה, נופש בתל אביב יכול להעלות את רמת השלווה והרוגע שלכם במגוון דרכים (מהנות!) ויש לכך הוכחות:

״לקחת פסק זמן ולא לחשוב..״

כאמור, מחקרים מצביעים על כך שב-90% הלחץ שלנו נובע ממחשבות טורדניות. לכן, פעילות תרבותית באשר היא מסיטה את הפוקוס שלנו ממחשבות מלחיצות, ובכך מורידה את רמות הלחץ. תאטרון ״הבימה״, מרכז ״סוזן דלאל״, מוזיאון תל אביב ומועדון ה״זאפה״ – הם רק קמצוץ משפע המוסדות התרבותיים שיקיפו אתכם במהלך נופש בתל אביב, ויאפשרו לכם לשים בצד את לחצי היומיום.

״לשבת מול הים ולא לדאוג..״

למים יש יכולת מרגיעה – הם משנים את מצב הרוח שלנו והופכים אותו לזורם, רגוע ונינוח. לא בכדי, בתי ספא ומתחמי הבראה משתמשים בפסקולים של פכפוכי מים ובונים אגמים קטנים ומזרקות נוי. חופשה בתל אביב, אחת מערי החוף היפות בעולם, תאפשר לכם ליהנות מכוחו המרפא של הים עם רחצה מרעננת לאורך היום ו/או הליכה מרגיעה על החול הרך.

Follow Us